foto1
4 pasma górskie
foto1
137 km
foto1
Przewyższenia rzędu 5000 m
foto1
Czas: 36 godzin
foto1
UltraKotlina
Najdłuższy Ultramaraton w Sudetach Zachodnich

UltraKotlina130 2016 UltraKotlina70 2016

 • Miło mi poinformować, iż nagrodę (darmowe uczesnictwo w przyszłorocznej edycji) wygrywa

  Grzegorz Wyciślak za relację Navigare necesse est

  Gratulujemy!

  Pozostali uczestnicy mają zapewnione miejsce (niestety niedarmowe) w jednej z naszych przyszłorocznych imprez, czyli ominie ich Noc Szybkich Palców :)

  Dziękujemy za wszystkie relacje - trzymały wysoki poziom i niezwykle trudno było wybrać jedną...  

 • Wczoraj upłynął termin nadsyłania prac na konkurs na relację z naszych tegorocznych imprez. Można je przeczytać pod tym adresem http://www.przejsciekotliny.org/relacje-konkursowe lub klikając w menu "Relacje konkursowe".

  Dziękujemy za wszystkie 14 prac i zapraszamy do czytania!

  Wyniki obublikuję po 15 grudnia.

 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na relację z jednej z naszych imprez (a więc zarówno Przejście, Połowa, Małe Przejście, jak i UltraKotliny się zaliczają).

  Nagroda: darmowe uczestnictwo w przyszłorocznej edycji (do wyboru: Przejścia, Połowy Przejścia lub któregoś z dystansów UltraKotliny).

  Forma: dowolna

  Termin: do 15 listopada 2016

  Rozstrzygnięcie: 15 grudnia 2016

   

  Prace należy przysyłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując "Konkurs 2016".

 • Autorzy: Remigiusz i Kalina Sobolewscy

 • Autor: Wojtek Kubiela

 • Autor: Daniel Koszela

 • Oficjalne wyniki obu dystansów UltraKotliny:

  pdf pobraneOficjalne wyniki UltraKotlina

 • Oficjalne wyniki - UltraKotlina70:

  pdf pobraneUltraKotlina70 - WYNIKI

 • Na trasę UltraKotliny70 wystartowało 50 osób.

 • Punktualnie o godzinie 8:00 na trasę ruszyło 40 osób. Mają 36 godzin na pokonanie trasy liczącej 136 km.

  Powodzenia!

 • W związku z wątpliwościami dotyczącymi dojazdu do Szklarskiej Poręby - Jakuszyc, czyli biura zawodów, startu UK130 i mety obu dystansów pod poniższym linkiem można wygenerować sobie trasę dojazdu z dowolnego miesca:

  https://goo.gl/maps/Brz1rpCtxvm

  Wystarczy kliknąć "Wyznacz trasę" :)

 • Prognoza pogody:

  1. dla Śnieżki - http://www.yr.no/place/Poland/Lower_Silesia/Śnieżka/hour_by_hour.html
  2. Janowice Wielkie - http://www.yr.no/place/Poland/Lower_Silesia/Janowice_Wielkie/hour_by_hour.html
  3. Jeżów Sudecki - http://www.yr.no/place/Poland/Lower_Silesia/Jeżów_Sudecki/hour_by_hour.html
  4. Piechowice - http://www.yr.no/place/Poland/Lower_Silesia/Piechowice/hour_by_hour.html
  5. Jakuszyce - http://www.yr.no/place/Poland/Lower_Silesia/Jakuszyce/hour_by_hour.html

  UWAGA! Aktualna sytuacja w górach na stronie Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - http://gopr.org

  Kamery w Karkonoszach - http://www.vrcholkyhor.cz/

   

   

 • Dla zawodników UltraKotliny dostępny będzie niestrzeżony parking przy bazie zawodów, czyli przy Ośrodku Narciarstwa Biegowego na Polanie Jakuszyckiej (usytuowane przy drodze krajowej nr 3). Można zobaczyć jak to wygląda na Mapach Google: https://goo.gl/maps/Brz1rpCtxvm

  W biurze będzie mieścił się depozyt.

 • Uwaga!! Bardzo ważna informacja!!

  W związku z opadami śniegu, które nawiedziły w ostatnim czasie Karkonosze, prosimy o odpowiednie przygotowanie się do naszych zawodów. Na chwilę obecną na wysokości powyżej 1100m n.p.m. zalega warstwa kilkunastu centymetrów śniegu. Aktualnie pogoda w naszym rejonie jest zmienna, ale temperatury oscylują wokół niewielkiego plusa. To oznacza, że mogą powstawać miejscowe oblodzenia (w nocy) a w dzień śnieg zmienia się w błoto. Do weekendu 15/16. 10.2016 raczej niewiele się zmieni i spodziewamy się, że w najwyższych partiach śnieg może się utrzymać. Prosimy zdać sobie sprawę, że nasze góry (Karkonosze, Góry Izerskie) potrafią być czasem bardziej śnieżne i nieprzewidywalne niż dwukrotnie wyższe Tatry. Sytuacja ta dotyczy zarówno dystansu 130 jak i 70 km. (odcinek od startu do 35go kilometra trasy Ultrakotlina130 oraz ostatnie 15km obu tras)

  Zalecamy więc odpowiednie dobranie stroju - przede wszystkim obuwia, które poradzi sobie na zaśnieżonych szlakach, a także ciepłej odzieży/odzieży zmiennej. Jednocześnie sugerujemy dokładne zaplanowanie przepaku (Ultrakotlina130) a także zestawu, który zapakujecie do swoich plecaków.

  Najważniejsze w całej zabawie jest zawsze bezpieczeństwo zawodników oraz zminimalizowanie ryzyka kontuzji, w związku z czym podejmiemy wszelkie działania, żeby te warunki Wam zapewnić.

  Będziemy Was na bieżąco informować jakie zmiany w pogodzie/sytuacji zachodzą w naszych górach. Śledźcie nas na naszym profilu FB.

  Pozdrawiam,

  Maciejka

 • Komunikaty techniczne dla zawodników UltraKotliny:

  UK130Komunikat techniczny - UltraKotlina130 (PL)

  UK70Komunikat techniczny - UltraKotlina70 (PL)

   

  Anweisung Technisches Deutsch

  UK130Anweisung Technisches Deutsch - UltraKotlina130 (GER)

  UK70Anweisung Technisches Deutsch - UltraKotlina70 (GER)

   

  Technical Statement in English

  UK130Technical Statement in English - UltraKotlina130 (ENG)

  UK70Technical Statement in English - UltraKotlina70 (ENG)

  UWAGA! Zmiana godziny odjazdu autokaru ze Szklarskiej Poręby do Janowic Wielkich - na godzinę 11:30 (dotyczy UltraKotliny70).

 • Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem trasy tegorocznej UltraKotliny: Mapa UltraKotlina 2017

  Profile tras:

  Ślad GPS UltraKotlina130

  Ślad GPS UltraKotlina80

  Ślad GPS UltraKotlina50 (w przygotowaniu)

  Miejsce startu trasy UltraKotliny130 to Szklarska Poręba-Jakuszyce.

  Miejsce startu trasy UltraKotliny80 to park Zielona Dolina w Janowicach Wielkich.

  Miejsce startu trasy UltraKotliny50 to Galeria Sudecka w Jeleniej Górze.

  Meta dla obu dystansów jest wspólna - Szklarska Poręba-Jakuszyce.

 • UWAGA! Ważne informacje:
  - od 25.09 na naszej stronie będzie dostępna mapa Ultrakotliny130 i Ultrakotliny70 oraz plik ze śladem gps dla obu tras;
  - start Ultrakotliny130, meta obu dystansów i baza zawodów będzie znajdować się na Polanie Jakuszyckiej
  - zapewniamy bezpłatny transport dla zawodników Ultrakotliny70 z bazy zawodów na miejsce startu w Janowicach Wielkich (sobota 9:00); chętnych prosimy o zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Witam

  Dla jasności rozpisuje Wam punktację za nasze imprezy według nowej i starej skali:

  Przejście:           4 pkt (stare)   5 pkt (nowe)

  Połowa:              1 pkt (stare)   3 pkt (nowe)

  UltraKotlina130:  4 pkt (stare)   5 pkt (nowe)

  UltraKotlina70:    2 pkt (stare)   4 pkt (nowe)

  Na stronie UTMB powinniśmy się pojawić jako impreza kwalifikacyjna do końca bieżącego weekendu.

  Pozdrawiam,

  Maciejka

   

   

 • Witam!

  Ważna informacja dla uczestników obu biegów. Zmieniliśmy lekko regulaminy, wprowadzając oznaczenie trasy. Na odcinkach, gdzie trasa nie przebiega po szlakach turystycznych (w praktyce od góry Szybowcowej aż do Wojcieszyc), wszystkie skrzyżowania w terenie będą oznakowane tasiemkami wygradzającymi, zawieszonymi na drzewach, krzakach lub czymkolwiek co się nada. Oznacza to spore ułatwienie w powszechnie nie lubianej orientacji w terenie.

  Pozdrawiamy i zapraszamy niezdecydowanych.

 • Witajcie!

  Tegoroczna edycja spotka się z istotnymi zmianami przebiegu trasy. Wiąże się to głównie z wykupowaniem terenów, po których biegną szlaki, przez prywatnych inwestorów. Na chwilę obecną wiemy o pięciu zmianach w stosunku do obowiązujących map z lat 2014-2015. Szczegóły zaprezentujemy dopiero w momencie kiedy KPN i PTTK zakończą wytaczanie nowych szlaków i ostatecznie podadzą nam zaktualizowany przebieg. W skrócie podam tylko, że różnice wystąpią w takich rejonach:

  1. Kowarski Grzbiet i zejście do Okraju (dotyczy tylko uczestników całego Przejścia i UltraKotliny130);

  2. Radomierz - przejście przez drogę krajową numer 3;

  3. Bardzo istotna zmiana przebiegu szlaku niebieskiego na odcinku od Przełęczy Widok do Okola. Tutaj spodziewajcie się dodatkowych przewyższeń i przesunięcia punktu kontrolnego numer 6;

  4. Wojcieszyce - Zimna Przełęcz;, zmiana znana uczestnikom edycji 2015, choć nie umieszczona wcześniej na mapie Przejścia. W tym roku trafi już oficjalnie na karty historii;

  5. Szlak zielony od Jakuszyc do rozdroża nad torem saneczkowym (w kierunku Hali Szrenickiej); kolejna zmiana tego odcinka. Według wstępnych informacji zmiana ułatwiająca nawigację w terenie, choć nieco wydłużająca trasę;

  W ogólnym zarysie tyle wiemy na dziś. Prosimy o zachowanie cierpliwości, ostateczne decyzji co do przebiegu naszej Trasy podamy Wam do informacji na pewno na miesiąc przed Przejściem/Ultrakotliną, a jeżeli się uda, to wcześniej.

  Jak też się pewnie domyślacie w związku z takim natłokiem zmian, dostaniecie w tym roku na starcie odświeżone mapy. Dodam tylko, że będzie to już ich szóste wydanie. Wersja elektroniczna (poglądowa) pojawi się na naszej stronie najwcześniej jak tylko będzie to możliwe. 

  Życzymy też przyjemnych wędrówek rekonesansowych i przypominamy: 14 dni do początku zapisów!

 • UltraKotlina

  Piątek 14 października

  Sobota 15 października

  Niedziela, 16 października

 • Witam!!

  W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy na facebooku cykl krótkich informacji o "ludziach Przejścia". Będą tu zarówno organizatorzy jak i osoby które na trwałe wniosły w Przejście kawałek niezwykłości. Zapraszamy do śledzenia nowych postów, bo to właśnie ci ludzie stanowią o klimacie i sile tej imprezy :)

   

 • ultrakotlina

  Witamy!!

  IV Bieg Dookoła Kotliny od tego roku zmienia termin, a także nazwę. Od 2016 występuje jako UltraKotlina. Do wyboru są dwie trasy 70 i 130 km. W związku z tym mamy szczegółowo: UltraKotlina130 i UltraKotlina70. Oczywiście termin jest już Wam znany - 15-16 października 2016. No i najważniejsza informacja: ZAPISY JUŻ RUSZYŁY!

  Wszystkie szczegóły, regulaminy i formularze znajdziecie w zakładce UltraKotlina na naszej stronie.

  Zapraszamy!

 • Poniżej można zapoznać się z tegorocznymi regulaminami Ultramaratonu UltraKotlina:

banner 2017